3 najciekawsze włoskie miasta

3 najciekawsze włoskie miasta

Włochy obfitują w wyjątkowe krajobrazy i niezwykle ciekawe miasta.

W tym krótkim artykule przedstawimy trzy bardzo piękne włoskie miasta.

1. Florencja

To przepiękne miasto położone w Toskanii. Znajduje się tu wszystko, co kojarzone jest z Włochami: dzieła sztuki, krajobrazy, genialna kuchnia. Florencja to wyjątkowe, zabytkowe miasto, określane jako „kwiat Toskanii”.

To tu tworzyli swe dzieła najwybitniejsi twórcy renesansu, tacy jak Leonardo da Vinci i Michał Anioł. To tu swoich odkryć dokonywał Galileusz. Z pewnością warto wybrać się choć raz w życiu do tego cudownego miasta i poczuć klimat renesansowej epoki.

W tym mieście obowiązkowo trzeba zobaczyć słynną Duomo, czyli katedrę Santa Maria Novella. Oprócz tego trzeba się przejść na Piazza Della Signoria – to na tym placu znajdują się Palazzo Vecchio czy fontanna Neptuna.

2. Mediolan

To miasto silnie związane ze światem mody, odbywa się w nim wiele modowych targów i innych związanych z modą wydarzeń. W tym mieście swoje kolekcje prezentują największe modowe marki: Armani, Fendi czy Prada. W Mediolanie znaleźć można mnóstwo butików uchodzących za ekskluzywne.

W tym mieście znajduje się słynny na cały świat teatr „La Scala”. W Mediolanie nie ma aż tak wielu zabytków jak w Wenecji czy w Rzymie, jednak te, które są, z pewnością oczarują niejednego turystę. Jest to m.in. słynna katedra gotycka Duomo (na którą widok rozpościera się zaraz po wyjściu z metra). Inny symbol tego miasta to znajdująca się nieopodal mediolańskiej katedry Galeria Wiktora Emanuela II. Będąc w Mediolanie, warto też odwiedzić ogromny Zamek Sforzów.

Tutaj przeczytasz interesujące fakty na temat Mediolanu.

3. Turyn

Turyn to malownicze miasto położone w Piemoncie. Z wielu uliczek turyńskich widać góry, co przydaje miastu niesamowitego klimatu.

Za symbol Turynu uważana jest Mole Antonelliana – widoczna jest ona na prawie wszystkich widokówkach z Turynu. Innym ważnym obiektem dla turyńczyków jest Palazzo Reale – czyli monumentalny pałac królewski. Warto również zobaczyć Zamek Valentino i Zamek Rivioli. Turyn nie jest tak popularnym miastem jak  Florencja czy Mediolan, ale z pewnością także wartym zobaczenia.