Do których Polskich miejsc warto wyjechać dla zdrowia?

Do których Polskich miejsc warto wyjechać dla zdrowia?

Czy istnieją w Polsce miejsca w które warto wyjechać dla swojego zdrowia? Czy są  idealne miejsca na odpoczynek od miejskiego zgiełku? 

W Polsce istnieje bardzo dużo miejsc uzdrowiskowych, wypoczynkowych skierowanych do osób borykającym się z problemami zdrowotnymi, chorobami przewlekłymi, osób po wypadkach, urazach czy przebytych chorobach jak i osób potrzebujących rehabilitacji poszpitalnej i poambulatoryjnej.

Odwiedzenie których miejscowości jest rekomendowane dla zdrowia?

Ciechocinek

Jednym z najpopularniejszych na liście ośrodków uzdrowiskowych w Polsce pozostaje Ciechocinek, popularny wśród starszego środowiska jak i młodszego, słynący z korzystnego leczniczo – wypoczynkowego mikroklimatu. W Ciechocinku możemy leczyć schorzenia kobiece, nerwowe, krążenia, narządów ruchu, układu oddechowego, reumatyczne, ortopedyczny-urazowe.

W celu ich zapobiegania stosuje się m.in. znane kąpiele solankowe, bowiem bogactwem Ciechocinka są obfite złoża solanek podarowanych w tężniach. Tężnie w Ciechocinku to będące największymi w Europie konstrukcje służące do odparowywania solanki. Tężnie te maja 1700 m długości oraz około 16 m wysokości.

Muszyna

Kolejnym z popularnych leczniczych ośrodków w Polsce jest Muszyna, miasto położone w powiecie Nowosądeckim, posiadające bogate walory krajoznawczo-uzdrowiskowe, słynące ze względu na posiadanie licznych źródeł wód mineralnych. Turyści mogą tu zwiedzić ruiny XVI-wiecznego zamku, mieszczącego się na cyplu Pasma Koziejówka.

Jurata

Bardzo interesująca miejscowość na północy Polski – pobyt tam, rekomenduje dla zdrowie, wielu lekarzy. Więcej informacji na temat Juraty znajdziesz pod tym linkiem: https://jurata24.pl/wypoczynek-w-juracie-jest-rekomendowany-dla-zdrowia/.

Rymanów-Zdrój

Następnym ośrodkiem wypoczynkowym jest słynny na całą Polskę Rymanów-Zdrój położony wśród wzgórz Rymanowskich. Ośrodek również słynący z ogromnych złóż licznych źródeł mineralnych, obecnie w Rymanowie-Zdroju leczy się za pomocą wód chlorkowo-sodowych, bromkowanych, szczawowych, czy borowych, które pomagają na kamienicę dróg moczowych, schorzenia pęcherzyka żółciowego oraz choroby układu oddechowego.

Krynica Zdrój

Kolejnym kurortem i ostatnim na tej liście jest Krynica-Zdrój, jako uzdrowisko funkcjonująca ponad 200 lat, którego zalet chyba nie trzeba wymieniać. To tu w dawnych latach bywali najwięksi polscy pisarze, poeci oraz malarze.