Jak zaoszczędzić na transporcie w podróży?

Jak zaoszczędzić na transporcie w podróży?

Pobyt w centrum miasta

Zakwaterowanie odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o możliwość oszczędzania na transporcie. Hotele na obrzeżach miasta nie są zazwyczaj najwygodniejszym rozwiązaniem. Wynika to z faktu, że są one oddalone o wiele kilometrów od wielu atrakcji, które będziesz chciał zobaczyć, a zatem koszty taksówek i innych środków transportu będą wyższe. Z drugiej strony, w centrum miasta będziesz mieć blisko do wszystkiego: centrów handlowych, miejsc kultury i innych miejsc.  Jeśli Twój budżet nie pozwala na rezerwację hotelu w tego typu okolicy, możesz zdecydować się na tymczasowy wynajem mieszkania dzięki takim platformom jak Airbnb. W ten sposób można gotować w mieszkaniu i oszczędzać na jedzeniu!

Załóż wygodne ubranie i spaceruj

W wielu przypadkach transport może być wydatkiem, którego można uniknąć. Na przykład, jeśli wybierasz się w pobliże jakiegoś miejsca, dlaczego nie pójść pieszo?

Spakuj wygodne ubrania i w miarę możliwości spaceruj. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić pieniądze na transporcie, ale także jest korzystne dla zdrowia i pozwoli lepiej poznać cel podróży. Spacerując, można zobaczyć, jak wygląda codzienne życie ludzi, poznać ulice i ogólnie rzecz biorąc, nawiązać intymny kontakt z danym miejscem. 

Sprawdź trasy autobusów

Oczywiście nie będziesz w stanie dotrzeć pieszo do wszystkich miejsc, które chcesz odwiedzić w miejscu docelowym. Wtedy należy rozważyć autobusy i transport publiczny, który zawsze będzie tańszy niż taksówki.

Aby skorzystać z autobusów, należy przed przyjazdem do miejsca docelowego bardzo dokładnie zapoznać się z różnymi trasami i kosztami każdej z nich. Gdy już tam dotrzesz, nie wahaj się pytać miejscowych, jeśli masz wątpliwości, którym autobusem dojechać do danego punktu miasta. Unikanie błędów pozwoli Ci dotrzeć do wszystkich atrakcji turystycznych na czas, a także uchroni Cię przed koniecznością wydawania pieniędzy na dodatkowe bilety. 

Korzystaj z rabatów na wynajem samochodów

Oprócz kontrolowania zużycia paliwa należy zadbać o to, by wynająć samochód jak najtaniej. Można to zrobić na przykład dzięki specjalnym zniżkom na pakiety all-inclusive oferowane przez biura podróży, a nawet przez same linie lotnicze.  Obejmują one bilet lotniczy w obie strony, zakwaterowanie w hotelu i wynajem samochodu. Również ośrodki wypoczynkowe i inne firmy turystyczne mają umowy oferujące specjalne zniżki dla klientów, którzy potrzebują samochodu do poruszania się. 

1 thoughts on “Jak zaoszczędzić na transporcie w podróży?

  1. Rezerwacja niektórych biletów międzymiastowych z wyprzedzeniem również pomaga zaoszczędzić kilka złotych

Comments are closed.