Atrakcje turystyczne w Gdańsku, do których warto się udać – 5 przykładów

Atrakcje turystyczne w Gdańsku, do których warto się udać – 5 przykładów

Chcesz udać się gdzieś na wakacje? Nie masz pomysłu jednak gdzie? Chcesz udać się nad morze, ale jednak i nie wiesz, do jakiego miasta się wybrać, aby spędzić miło swoje wakacje?

Wybierz miasto Gdańsk. Dowiedz się, dlaczego właśnie tam warto się wybrać i poznaj najważniejsze atrakcje turystyczne, jakie oferuje te wielkie miasto na województwie pomorskim.

  1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

Interaktywne Zoo znajdujące się dokładnie w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać wiele gatunków zwierząt co też i jest, ważne to mają, okazję je poznać, dotknąć, ale i nawet nakarmić. Zwierzęta te są oswojone z ludźmi i dobrze się prezentują. Wycieczka taka do tego Zoo jest świetnym rozwiązaniem dla par małżeństw z dziećmi. Na miejscu w Zoo czeka wiele dodatkowych atrakcji i zwierząt, które są bardzo rzadko spotykane w Polsce.

  1. Ulica Długa

Chcesz spędzić przyjaźnie popołudnie wybrać się z rodziną poznać trochę miasto? To Ulica Długa jest najlepszym rozwiązaniem na tego typu spacery. Wiele dowiesz, się o mieście spacerując, właśnie na tej ulicy, co więcej jest tam wiele sklepów z pamiątkami, wiele atrakcji jak katedra, pomnik Neptun, ale i wiele restauracji i barów do zjedzenia swojego posiłku.

  1. Muzeum II Wojny Światowej

Lubisz historię? Jesteś jej fanem? To musisz odwiedzić to muzeum jedno z największych w Polsce, przedstawia dokładnie II Wojnę Światową w Polsce a w szczególności Gdańsku. Osoby, które tam pracują, interesują, się historią i ciekawie odpowiadają. Ciekawy wypad, aby poznać lepiej naszą historię.

  1. Góra Gradowa

Chcesz, przejść się gdzieś gdzie nie ma, wielu ludzi, zwiedzić kolejne miejsce? Zobaczyć słynne bunkry, ale i wielki krzyż na środku ów Góry? To nie ma, problemu wybierz, się na wycieczkę na Górę Gradową, gdzie na jej szczycie znajdował, się wielki Bastion Jerozolimski a na jego miejscu jest, teraz postawiony wielki krzyż. Dodatkowo jest to jedno z tych najlepszych miejsc w Gdańsku, aby podziwiać całe Śródmieście, które swoim urokiem Ciebie olśni.

Tutaj przeczytasz jeszcze więcej o Górze Gradowej: https://www.niechorze24.pl/centrum-hevelianum-oraz-gora-gradowa-jako-glowne-atrakcje-turystyczne-gdanska/.

  1. Park Oliwski

Kolejne miejsce na naszym punkcie to park Oliwski, który jest dokładnie wybudowany i przemyślany, aby i turyści przyjeżdżający do Gdańska mieli chwilę dla siebie w rejonie drzew i natury. Jeżeli jesteś fanem natury i lubisz, na niej przebywać to ten park jest, dla Ciebie.