Jak pokonać strach przed lataniem?

Jak pokonać strach przed lataniem?

Rozproszenie uwagi

Znajdź rzeczy (filmy, muzykę, hobby itp.), które rozpraszają i angażują umysł przed i w trakcie lotu. Jeśli odczuwasz stres i niepokój, Twój mózg będzie chciał przekazać Ci, żebyś uciekał od tego, co uważa za niebezpieczne. Poszukaj więc przyjemnych zajęć, które pozwolą Ci zapomnieć o zmartwieniach.

Lataj częściej

Stawienie czoła swoim lękom sprawi, że poczujesz się pewniej. Skorzystaj więc z ofert lotów do miejsc, które zawsze chciałeś zobaczyć. Nie powstrzymuj się przed poznawaniem świata i poszerzaniem swoich doświadczeń życiowych – ludzie, którzy podróżują, czują się szczęśliwsi, bardziej spełnieni i pewni siebie!

Bądź przygotowany i nie spóźniaj się

Przyjazd z dużym wyprzedzeniem i bez pośpiechu na lotnisko pomoże stworzyć bardziej swobodną atmosferę. Unikanie stresu zmniejszy ryzyko odczuwania niepokoju lub zmartwień. Przygotuj bagaże i wszystko, co będzie Ci potrzebne na wyjazd, z kilkudniowym wyprzedzeniem – nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!

Ubierz się wygodnie i jedz lekkostrawnie

Nie decyduj się na noszenie butów lub ubrań, które – nawet jeśli dobrze w nich wyglądasz – mogą ranić stopy lub sprawić, że podróż będzie naprawdę niewygodna. Ciężkie posiłki są całkowicie nieodpowiednie. Od dnia poprzedzającego należy jeść lekkostrawnie i unikać napojów gazowanych. Gazowane napoje bezalkoholowe, a nawet woda gazowana mogą powodować uczucie ciężkości i wzdęcia.

Zrozum, że samolot jest bezpiecznym środkiem transportu

Często dajemy się ponieść opowieściom o wypadkach i tragediach, nie patrząc na statystyki. Udowodniono, że lot jest jedną z najbezpieczniejszych form transportu. Jest to znacznie bezpieczniejsze niż jazda samochodem, gdzie zły manewr lub błąd może doprowadzić do wypadku. Samoloty są wyposażone w zaawansowane technologie, które są stale i ściśle sprawdzane oraz kontrolowane.

Dobrze zaplanuj swoją podróż

Aby podróż była bezpieczniejsza i wygodniejsza, zorganizuj trasę, co do której masz największą pewność. Sprawdź alternatywne możliwości dotarcia do celu w krótszym czasie, dzięki lotom bezpośrednim, z międzylądowaniami i bardziej szczegółowym rozkładom lotów.

Jeśli masz obsesję na punkcie takich szczegółów, jak rodzaj samolotu, trasy z mniejszymi turbulencjami, podróżowanie w nocy lub w ciągu dnia, czy też to, w którym fotelu będziesz się lepiej czuł, weź te informacje pod uwagę przy planowaniu, które zapewni Ci większe bezpieczeństwo i spokój ducha.

1 thoughts on “Jak pokonać strach przed lataniem?

  1. Latanie jest najbezpieczniejszą metodą transportu, wystarczy spojrzeć na statystyki 😉

Comments are closed.