Jak tanio podróżować z biurem podróży

Jak tanio podróżować z biurem podróży

Każdy z nas bez wątpienia czeka na ten okres, kiedy będziemy mogli zrelaksować się i odpocząć od pracy i trudów dnia codziennego. WIele osób chciałoby polecieć na zagraniczne, luksusowe wakacje all-inclusive w 5-gwiazdkowym hotelu, jednak często ceny 4 tysiące za osobe są zaporowe. Otóż jest na to rozwiązanie, ponieważ te same wycieczki można znaleźć znacznie taniej! Jak to możliwe?

Nie skupiaj się na jednym biurze podróży!

Znalazłeś w galerii u Ciebie w mieście stacjonarne biuro podróży? Na pewno mają ciekawe oferty, ale wiedz, że często te same wycieczki od różnych biur podróży mogą różnić się ceną nawet kilkukrotnie! Nie wierzysz? Sprawdź chociażby travelplanet.pl, czyli wyszukiwarkę wycieczek, która ma nie jest indywidualnym biurem podróży, tylko skupia oferty wszystkich dostępnych biur w Polsce (tych największych, bezpiecznych). Zweryfikuj cenę wycieczki przed jej zakupem, czy ktoś nie oferuje jej taniej. 

Wybierz termin

Pamiętaj, Egipt, Grecja, Turcja czy Wyspy Kanaryjskie to nie jest Polska! Tam piękna pogoda (27-31 stopni Celsjusza w ciągu dnia) jest nawet przez cały wrzesień. Jeśli masz możliwość wyboru terminu, to może warto wybrać się na wakacje do Egiptu w marcu lub kwietniu czy do Turcji we wrześniu? Plusy są dwa – niższe ceny na ten okres, a po drugie przyjazne temperatury. Znacznie przyjemniej jest w temperaturze 27-31 stopni, niż w czerwcowo-lipcowych upałach, gdzie temperatura może przekroczyć 40 stopni Celsjusza.

Kup w odpowiednim momencie

Nie kupuj wycieczek na miesiąc-dwa przed wylotem. Wtedy są one najdroższe, bo najwięcej osób decyduje się na ich zakup. Jeśli masz konkretny, ulubiony hotel i miejsce podróży – wybierz ofertę first minute nawet pół roku przed wylotem, możesz sporo zaoszczędzić. Jeśli nie zależy Ci na danej lokalizacji, tylko chcesz po prostu odpocząć – wybierz wakacje last minute. W okresie wakacyjnym od kwietnia do września na pewno znajdziesz jakieś ciekawe oferty z Egiptu, Turcji, Grecji, Bułgarii, Hiszpanii czy Tunezji. Oczywiście najlepsze hotele będą zajęte, ale może uda Ci się trafić tygodniowe wakacje w 5-gwiazdkowym hotelu za 1000-1500 zł?