Costa del Marasme – co warto zobaczyć?

Costa del Marasme – co warto zobaczyć?

Hiszpania to kraj bardzo atrakcyjny dla tych osób, które chcą spędzić wczasy na pięknym wybrzeżu. Dla tych, którzy cenią sobie dobre zagospodarowanie i piękne widoki, nie lada gratką będzie wypoczynek na terenie Costa del Marasme. Co warto wiedzieć o tej części hiszpańskiego wybrzeża? W jakich miejscowościach warto się zatrzymać?

Costa del Marasme rozciąga się pomiędzy wybrzeżem Barcelony a słynnym Costa Brava. Nie brak tu spokojnych plaż pokrytych jasnym piaskiem, na których można nacieszyć się relaksem w pięknym otoczeniu. Najważniejszym miastem w tej części Hiszpanii jest Mataro, mogące się pochwalić zarówno pięknymi plażami, jaki historycznym centrum z ciekawą zabudową. Podczas wycieczki po tej miejscowości zobaczymy m.in. renesansowe gmachy z XVI wieku oraz pochodzące z tego samego okresu pozostałości murów miejskich. Warto tu również zwiedzić muzeum regionalne oraz wybrać się na spacer do miejscowego portu jachtowego. Innym, bardzo ważnym kurortem, jest Calella. Dostęp do pięknych plaż sprawił, że już w latach 70. XX wieku zaczęła się tu rozwijać turystyka. Dziś miejscowość ta przyciąga dobrym zagospodarowaniem oraz nadmorskim pasażem.

Dla tych, którzy wolą odpoczywać w bardziej kameralnej atmosferze, dobrym miejscem na wczasy będzie Arenys de Mar. Ta rybacka miejscowość wciąż może się pochwalić tradycyjną zabudową oraz ciekawym zabytkiem sakralnym. To kościół z XVI wieku,  w którego wnętrzu można podziwiać wiele dzieł sztuki utrzymanych w stylu baroku katalońskiego. Dobrym punktem wypadowym na teren Costa del Marasme jest też Pineda de Mar – spokojna miejscowość, która swoim urokiem może oczarować każdego. Nie brak tu zabytkowych kamienic z XVII i XVIII wieku, choć najcenniejszym skarbem są tu sosny pinia oraz pobliski park przyrodniczy.

Innymi ośrodkami turystycznymi na terenie Costa del Marasme są: Malgrat de Mar, kuszący przyjaznym klimatem oraz ciekawą starówką, oraz Santa Susana, chętnie odwiedzana przez osoby pragnące się skupić na rozrywce i rekreacji. Jest to miejscowość nastawiona na żeglarzy, choć i miłośnicy plażowania nie będą rozczarowani pobytem w tym miejscu. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Costa del Marasme jest jednym z ważniejszych miejsc w rejonie Barcelony, a biura podróży coraz chętniej organizują wczasy na jego terenie.